Preskúmajte túto správu o erektilnej dysfunkcii (ed.) – Urologické oddelenie Ucsf

Preskúmajte túto správu o erektilnej dysfunkcii (ed.) - Urologické oddelenie Ucsf

Pacient, ktorého ED má jasný emocionálny dôvod, musí dostať poradenstvo v oblasti sexuálnej liečby predtým, ako sa vyhľadá akýkoľvek typ intruzívnych terapií. Nízke hladiny hormonálnych látok môžu prispieť k ED. Hormonálne náhrady v podobe lokálnych gélov, pleťových vôd, náplastí, injekcií ako aj peliet sa používajú len po posúdení lekárom. Aké sú alternatívy chirurgickej liečby erektilnej dysfunkcie (ED)? Blow up penilné protézy sa dentálne implantujú počas ambulantných chirurgických zákrokov.

Používanie protézy zachováva penilný zážitok, vyvrcholenie a tiež vyvrcholenie u väčšiny mužov. Najčastejšie využívaný penilný implantát pozostáva zo sady nafukovacích cyndrických trubíc, ktoré sú chirurgicky dentálne implantované do erekčných komôr penisu. Cyndrické trubice sú spojené trubicami so zásobnou nádržou tekutiny pod zníženou hmotou brušného svalstva a tiež s pumpou vo vnútri miešku.

To vytvára penis, aby sa stal vzpriamený. Keď sa protéza nafúkne, penis je pevný a hrubý, čo je mimoriadne porovnateľné s prirodzenou erekciou. Penilná protéza nezmení zážitok na koži penisu ani schopnosť muža dosiahnuť vyvrcholenie alebo dosiahnuť orgazmus. Pokračujúci odpisový ventil pripevnený k pumpe vracia tekutinu do zásobníka, čo vracia penis do ochabnutého stavu.

Iní jedinci určite nebudú vedieť povedať, že muž má vyhodenú penilnú protézu. Ťažkosti po chirurgickej liečbe nie sú obvyklé, ale zahŕňajú najmä infekciu a tiež poruchu mechanického zariadenia. Približne 95 % operácií penisových implantátov je úspešných pri vytváraní erekcie, ktorá umožňuje mužom pohlavný styk. Okrem toho dotazníky týkajúce sa plnenia klientov odhaľujú, že až 90 % mužov, ktorí skutočne podstúpili implantáty penisu, tvrdí, že by si operáciu určite vybrali znova, a tiež celkové hodnotenie spokojnosti je vyššie odkaz ako u mužov, ktorí používajú dentálne lieky alebo injekčnú liečbu penisu.

Rôznym iným príčinám sa však nedá predísť. Rôzne výskumy teraz naznačujú prepojenie medzi ED a obezitou, vysokým cholesterolom, vysokým krvným tlakom, cukrovkou a srdcovými chorobami. Nižšie uvedený zoznam odporúčaní môže pomôcť chrániť sa pred ED alebo zvýšiť problém, ak je v súčasnosti prítomný: Konzumujte režim zdravej výživy. Diétny režim, ktorý obmedzuje príjem nasýtených tukov a zahŕňa aj početné porcie ovocia, zeleniny a celozrnných výrobkov, môže byť prínosom pre mužov s ED.

Vysoký cholesterol môže stvrdnúť, zoštíhliť alebo upchať tepny (ateroskleróza) a spôsobiť penis. Muž môže znížiť hladinu cholesterolu prostredníctvom diétneho plánu, cvičenia a tiež liekov. Udržujte si zdravú váhu. Pravidelne cvičte. Normálne cvičenie môže znížiť nebezpečenstvo ED. Vyberte si cviky, ktoré vás budú baviť a ktoré budú bežnou súčasťou vášho dňa.

Pred začatím akéhokoľvek cvičebného programu sa poraďte so svojím lekárom. Riešenie Čo mám robiť, ak mám problémy s dosiahnutím/udržaním erekcie? Ak sa domnievate, že máte erektilnú dysfunkciu, navštívte svojho lekára alebo urológa. Môže vykonať testy, aby zistil, čo spôsobuje váš problém, a tiež vás v prípade potreby odkáže na špecialistu.

Kryje poistenie liečbu erektilnej poruchy (ED)? Poistné krytie ED závisí od typu odporúčanej terapie a od toho, či vaša poistná zmluva celkovo pokrýva poruchy súvisiace s pohlavím. Porozprávajte sa so svojím poskytovateľom poistenia, aby ste zistili, či bude zahrnutá možnosť, o ktorej uvažujete. Zdroje Stiahnite si nášho bezplatného sprievodcu liečbou.

Liečba ED, neinvazívna liečba sa často skúša ako prvá. Mnohé z najznámejších terapií pre prácu ED sú tiež bez rizika. Napriek tomu vám pomôže opýtať sa svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti na nežiaduce účinky, ktoré by mohli vyplynúť z každej alternatívy: V USA sa často odporúčajú zubné lieky alebo tablety uznávané ako prevencia fosfodiesterázy typu 5.

Author: Genesis Ray